Genel Bilgiler

     Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu  Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 14. 02. 1994 tarih ve 94.5.332 Sayılı kararıyla kurulmuştur. Yüksekokulumuz ilk olarak Emet ilçe Merkezinde bulunan ve daha sonraları Ashaboğlu İlköğretim Okulu olarak da kullanılmış olan binada eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2008 yılında Üniversite Rektörlüğümüz, Emet Kaymakamlığı, Emet Belediyesi, Yüksekokul Derneğimiz, Kamu Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Emet Halkının destekleriyle inşa edilen mevcut binasına taşınmıştır.

      38000 m2 açık, 3800 m2 kapalı alana sahip yüksekokulumuz Kütahya merkezine 100 km uzaklıkta olup, ulaşım Kütahya Merkez Otagarından sağlanabilmektedir.

      Eğitim-öğretim faaliyetleri 14 adet derslik, kütüphane, 1 adet konferans salonu, 1 adet çok amaçlı salon/drama salonu, 1 adet sosyal faaliyet odası, 1 adet toplantı salonu, 1 adet bilgisayar ve 1 adet çok amaçlı kimya laboratuvarında sürdürülmektedir. Eğitim ve öğretim süresi 4 yarıyıl (2 yıl) olan Meslek Yüksekokulumuz kadrosunda 12 Öğretim Görevlisi,  9 İdari Personel, 5 Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 27 Akademik ve İdari Personel görev yapmaktadır.

      Eğitim-öğretim faaliyetlerine ilk olarak 1994-1995 öğretim yılında ‘Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve ‘İşletme Yönetimi programları ile başlayan yüksekokulumuz, sürekli büyüme ve gelişme ivmesini canlı tutarak bugün gelinen noktada

       Çocuk Gelişimi

       Dış Ticaret

       İşletme Yönetimi

       Kimya

       Maliye

       Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası

       Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

       Sağlık Kurumları İşletmeciliği

       Turizm ve Otel İşletmeciliği

olmak üzere 9 farklı program altında eğitim öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Kimya, Maliye ve Sağlık Kurumları ve İşletmeciliği programlarının ikinci öğretimleri de bulunmaktadır.

      Öğrenci merkezli bir anlayışla faaliyetlerini sürdüren yüksekokulumuzda gerçekleştirilen tüm sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerde öğrencilerimizin katılımına büyük önem verilmektedir. Böylece öğrencilerimizin gelecekte içinde bulunacakları iş dünyasının rekabetçi şartları altında başarılı olmaları için, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de ağırlık verilmeye çalışılmaktadır.

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, Pazartesi