Meslek Yüksekokulu Müdürümüz 23 Nisan kutlamalarına katıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yıl dönümü ilçemizde çeşitli etkinliklerle çoşku ile  kutlandı.

İlçemizdeki kutlamalar, 23.04.2022 Cumartesi günü saat 09:30'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması ile başladı. Çelenk töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Çelenk koyma töreninden sonra 23 Nisan kutlama programı ilçemiz Emet Termal Resort otel futbol sahasında saat 10:00’da başladı. Vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlama programına Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Cumhuriyet Savcısı Murat İZTAŞ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN, İlçe Emniyet Müdür vekili Mehmet AKBULUT, Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğr. Gör. Vedat BAKIR, İlçe Jandarma Komutanı Neşet ÖZTÜRK, protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal ŞEN bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından program akışı içerisinde sırasıyla 3 Eylül İlkokulu öğrencileri tarafından şiirlerin okunması ile devam edildi. Şiirlerin okunmasına müteakip, Gülten Dayıoğlu Ana Okulu öğrencileri ve 3 Eylül İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri gösterilerini sundular. Renkli görüntülere sahne olan bu gösterilerden sonra sırasıyla ilçemizdeki okullar arasında halat çekme yarışması, uzay merdiveni yarışması, çuval yarışı, sandalye kapma yarışması, hulahop yarışması ve yumurta taşıma yarışmaları yapıldı. Bir hayli eğlenceli ve çekişmeli geçen yarışmalar izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve uzun süre ayakta alkışlandı.

Programın son bölümünde  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle  İlçe çapında yapılan Şiir ve Kompozisyon  yarışmasında ve 23 Nisan Kutlama etkinlikleri sırasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Cumhuriyet Savcısı Murat İZTAŞ, Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN ve  Emet Meslek Yüksek okul Müdürümüz Öğr. Gör. Vedat BAKIR tarafından ödüllerin verilmesi ile program sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, Cumartesi