YÖK’ ten Emet Meslek Yüksekokulu Kontenjanlarına Artış!

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), üniversite kontenjanlarını yazılı açıklama ile duyurdu. Bu kapsamda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu'nda 2020-2021 Eğitim öğretim yılı öğrenci alım kontenjanları açıklandı. Yeni dönemde yeni 5 bölümde eğitim verecek olan Emet Meslek Yüksekokulu’na toplam 366 öğrenci alınacak.  Bu sayının, son yılların en yüksek kontenjan sayısı olduğu görülüyor.

Yeni eğitim öğretim yılında Çocuk Gelişimi Bölümüne 144, Maliye Bölümüne 57, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümüne 88, Kimya Teknolojisi Bölümüne 36, Sosyal Hizmetler Bölümüne 42 öğrenci olmak üzere toplam 366 öğrenci alınacaktır.

Kontenjan sayılarının belirlenmesi hakkında değerlendirme yapan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. Vedat BAKIR, ‘’ Kontenjan sayılarındaki artışın okulumuz için çok kıymetli olduğunu belirterek önümüzdeki yıllarda var olan bölümlere ilaveten yeni bölümler açılarak öğrenci sayısının da artırılmasını hedefliyoruz.’’ dedi. Buna ek olarak yapımı henüz tamamlanan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Yüksekokulumuz için oldukça önemli olduğunu da sözlerine ekleyerek KYK’ nın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Bakır, ‘’Okulumuza desteğini esirgemeyen rektörümüz Sayın Prof. Dr. Kazım UYSAL başta olmak üzere rektör yardımcılarımıza ve tüm rektörlük personeline, akademik ve idari kadromuza teşekkür ederim’’ dedi.

 

Son Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, Perşembe